Откако ќе го пробате, ќе сфатите зошто го нарекуваат „магичен колач“ (ВИДЕО)

Откако ќе го пробате, ќе сфатите зошто го нарекуваат „магичен колач“ (ВИДЕО)

Овој колач од три слоја се подготвува неверојатно лесно!

Состојки:

  • 4 дл млеко
  • 100 гр брашно
  • 120 гр шеќер
  • 110 гр путер
  • 4 јајца
  • екстракт од ванила

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text