ДЕЛИКАТЕС ОД САЛАТА: Брза салата од сусам

ДЕЛИКАТЕС ОД САЛАТА: Брза салата од сусам

Вкусно, кремаво и многу лесно. Направете сусам салата.

Состојки:

  • 100 гр сусам
  • 250 гр шунка
  • 200 гр кашкавал
  • 400 гр кисела павлака

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата