ВИДЕО: Три коцки лед ќе ја скратат најголемата мака на секоја домаќинка – големо олеснување

ВИДЕО: Три коцки лед ќе ја скратат најголемата мака на секоја домаќинка – големо олеснување

Сите знаеме колку е напорно перењето па пеглањето на алиштата, но сега е откриен генијален трик кој ќе ви заштеди време и пари. Постои лесен начин да ги испеглате испраните алишта, а тоа се само три коцки лед.Ставате чиста испрана облека во машината за сушење, ставате три коцки лед и оставате машината да работи 15 минути. Потоа, облеката изгледа како да е испеглана со пегла.

Погледнете ја постапката:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text