Прочистете го организмот и ослабете брзо со магдонос и сода бикарбона

Прочистете го организмот и ослабете брзо со магдонос и сода бикарбона

Време е да ја пробате оваа супермоќна комбинација во името на витката линија.

Овој рецепт е направен да помогне во намалувањето на холестеролот и согорувањето масти во многу краток период.

Состојки:

  • 2 л филтрирана вода
  • 2 вези магдонос
  • 3 лимони
  • сода бикарбона

Начин на подготовка:

  1. Исчистете ги лимоните со помош на сода бикарбона. Зовријте вода и оставете да се излади.
  2. Исечкајте ги лимоните и магдоносот, па додајте ги во водата, покријте го садот и ставете го пијалокот во фрижидер.
  3. Пијте по 100 мл дневно и ќе забележите феноменални резултати!

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text