Вкусна кисело-слатка  салата со печурки

Вкусна кисело-слатка  салата со печурки

Направете брза и вкусна салата со шечурки. Ова е се што ви треба и начинот на подготовка:

Состојки:

  • 200 гр марула
  • 2 кришки тост
  • 3 лажици маслиново масло
  • 400 гр печурки
  • 2 чешниња лук
  • 4 лажици маслиново масло
  • 6 лажици оцет
  • 150 мл супа
  • 1 лажица сенф
  • 3 лажици шеќер

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

 

 

 

 

singlepost_text