Салата на бугарски начин – ова е тајната

Салата на бугарски начин – ова е тајната

Направете вкусна бугарска салата која има супер вкус и брзо и лесно се прави:

Состојки:

  • 5 варени јајца
  • 1 шолја павлака
  • 200 гр мајонез
  • 200 гр шунка
  • 1 лажица рен
  • 50 гр ореви
  • Сол
  • Бибер

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате