2.000 години стара традиција: Со мешавина од овие три состојки избегнете разни болести!

2.000 години стара традиција: Со мешавина од овие три состојки избегнете разни болести!

Потребни ви се само три состојки, евтини и достапни…

Овој рецепт е познат во источна Индија каде е познато дека луѓето во помал процент заболуваат од тешки болести.

Овие три состојки можете да ги воведете во секојдневната исхрана, а некои истражувања покажуваат дека спречуваат разни болести.

Имено, мешавината од куркума, бибер и маслиново масло е рецептот кој пружа заштита.

Најдобар ефект има кога се зема по една лажица на празен стомак.

Всушност, куркумата е главна намирница, но оваа мешавина можете да ја користите и како додаток во разни јадења.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед