Феноменална погача од готови кори!

Феноменална погача од готови кори!

Брзо се подготвува, а вкусот е феноменален!

Состојки:

  • 500 гр кори
  • 1 лажичка сол
  • 300 гр сирење
  • 2 јајца
  • 2 лажици брашно
  • 300 мл млеко
  • 1 лажичка квасец
  • 1/2 лажичка шеќер
  • 100 мл масло
  • малку маргарин за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text