Ставете куркума околу очите – по 10 минути ќе се случи нешто неверојатно

Ставете куркума околу очите – по 10 минути ќе се случи нешто неверојатно

Куркумата има посебно место во индиската кујна поради својата златна боја и изненадувачкиот вкус,и поради тоа што изобилува со здравје. Ние ви нудиме супер трик за лицето:

Се што треба да направите е да промешате куркума со изрендан лимон , сок од домат и малку ставете брашно. Од смесата нанесете на темните кругови околу очите и оставете да отстои 10 минути.

Оваа смеса е една од најдобрите природни лекови за лекување на подочниците.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед