ОВА ГО НЕМА НИ ВО КАФЕАНА: Сочни печени крилца со мед

ОВА ГО НЕМА НИ ВО КАФЕАНА: Сочни печени крилца со мед

За сите љубители на месо, ова е деликатес. Гурмански крилца со мед. Крцкаво и вкусно.Ова е постапката и потребните намирници.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт