Печиво детелина со шунка (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Печиво детелина со шунка (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За доручек, за ужина или мезе за гостите, подгответе вкусно печиво со шунка…

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 100 мл масло
  • 240 мл млеко
  • 1,5 лажичка сол
  • 3 јајца
  • 150 гр шунка
  • 1 јајце и сусам за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text