Оваа намирница го храни ракот а ние секојдневно ја јадете – ВАЖНО да се знае

Оваа намирница го храни ракот а ние секојдневно ја јадете – ВАЖНО да се знае

Здравата исхрана е многу важна и ги убива ќелиите на ракот. Се конзумирање на штетните додатоци, само го храните ракот.Пациентите кои се лечат од рак не би требало да конзумираат благо.Променете го начинот на исхрана и ќе видите подобрување.

Многу намирници кои ги внесуваме го хранат ракот како на пример: шеќерот , обоените и газираните сокови го забрзува неговиот развој, исто така избегнувајте и соја зошто ја пореметува ph вресноста.

Конзумирајте овошје и зеленчук кои се сезонски, многу е битно да се храните здраво цела година.Избегниувајте и брза храна, неприродни и вештачки сокови, и пијте природно  цедени, како на пример: од цвекло, боровница, лимон и портокал. Тие делуваат како антиоксиданти и се полезни за здравјето.

Истражувањата покажале дека обработените шеќери може да предизвикат рак и да го убрзаат неговото настанување и ширење.

Под штетни шеќери не спагаат оние шеќери кои ги има во овошјето и медот, туку оние кои ги има во благото и газираните пијалоци.

Ќелиите на ракаот само се хранат од нив и стануваат појаки и поотпорни.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text