НЕМА ПЕЧЕЊЕ, НЕМА МАЧЕЊЕ: Шехерезада торта – ја сакаат сите

НЕМА ПЕЧЕЊЕ, НЕМА МАЧЕЊЕ: Шехерезада торта – ја сакаат сите

Направете совршена, кремаста, вкусна торта Шехерезада, која лесно и брзо се прави, а вкусот и е одличен.Еве што ви е потребно:

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

singlepost_text