НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Направете чинија од лед – можно е

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Направете чинија од лед – можно е

Со лед може да направите чинија и подметач за храна. Многу е практично и едноставно, еве како се изведува тоа:

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате