УХМР повторно најавува силно невреме

УХМР повторно најавува силно невреме

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Повеќе врнежи се очекуваат во јужните и западните делови на земјава.Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 17 до 23 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со дожд кој повремено ќе биде пороен и проследен со грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 19 степени.

Од четврток до сабота ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Нов влажен бран се очекува в недела.

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки