Одлични за со пиво, ХИТ ручек на трпеза: „Питулици со печурки”

Одлични за со пиво, ХИТ ручек на трпеза: „Питулици со печурки”

Направете вкусен ручек или мезе со печурки. Се што ви треба и начинот на подготовка на ова необично и вкусно јадење се прикажани во видеото:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки