ФОТО: Гризнал домат и се шокирал од она што го нашол внатре – нема да верувате

ФОТО: Гризнал домат и се шокирал од она што го нашол внатре – нема да верувате

Љубител на домати од Кина, бил шокиран кога минатата недела го загризал својот домат и внатре нашол нешто што изгледа како јагода.

 

24- годишниот студент вели дека доматот го купил од локалниот супермаркет. Имал нормален вкус, но кога го загризал, сфатил дека во него нема семки.

Освен тоа , во средината имало нешто слично на јагода. Тој го покажал овој феномен на своите пријатели и никој од нив тоа не можел да си го објасни.

Некои од корисниците на друштвените мрежи велат дека доматото е генетски модифициран, а другите велат дека тоа е можеби резултат од вкрстено опрашување. Трети пак, се шегувале дека доматот има тумор.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text