Вонредна најава од УХМР: Не чека невреме

Вонредна најава од УХМР: Не чека невреме

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои места се очекува да наврнат околу 30 л/м2 воден талог. Преку денот ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец.Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 21 до 26 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и со појава на грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 26 степени.

Од четврток во попладневните часови се очекува повторно стабилизирање и извесно затоплување на времето.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате