Микс салата – бомба со витамини, подобра од шопска и мешана

Микс салата – бомба со витамини, подобра од шопска и мешана

Направете вкусна и освежителна салата полна витамини и здравје со супер вкус.

Состојки:

 • 1 цвекло
 • 1 јаболко
 • 1 црвен кромид
 • 1 морков
 • 1 компир
 • 1 јајце
 • 50 гр кашкавал
 • оцет
 • сол

Подготовка:

 1. За оваа салата најпрво се вари компирот и се ренда зеленчукот со јаболкото, па се вари јајцето.
 2. Се се ренда и сече во сад, па се става и кашкавалот на коцки.
 3. Се додава оцет и сол.
 4. Се се меша, уживајте!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки