Ги шокираше и докторите- ова лекува болни колена, регенерира коски и зглобови веднаш

Ги шокираше и докторите- ова лекува болни колена, регенерира коски и зглобови веднаш

Лицата кои имаат болки во коските и зглобовите знаат како тоа може да биде неподносливо. Не е решение само да пиете таблети против болки.Ова решение многумина го препорачуваат, а не нанесува штетни последици.

Состојки:

  • 40 грама семки од тиква
  •  200 грама мед
  •  3 лажици суво грозје
  •  8 лажици мелено ленено семе

 

Само измешајте ги сите состојки заедно во блендер и конзумирајте по една лажица два пати дневно. Подобрувањето ќе го забележите веднаш.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате