Фрлете ги сјаевите: Трик за чистење тави и тенџериња кој чини 5 денари

Фрлете ги сјаевите: Трик за чистење тави и тенџериња кој чини 5 денари

Со еден компир може да ги фрлите сите сјаеви за во кујната, и да ги исчистите и светнете вашите тави и тенџериња. Еве што треба да направите:

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко