ДЕСЕРТ НА ДЕНОТ: Торта од индиски ореви

ДЕСЕРТ НА ДЕНОТ: Торта од индиски ореви

Направете совршен десерт со индиски ореви.Сирова торта со лимон и индиски оревчиња е супер идеја за да ги почастите најсаканите и пријателите.

Се е прикажано на видеото на практична жена.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text