ФАНТАЗИЈА: Киндер торта

ФАНТАЗИЈА: Киндер торта

Вистинска фантазија – вкусови кои се топат во уста. Подгответе преубава киндер торта!

Состојки за кора:

 • 5 белки
 • 125 гр шеќер
 • 1,5 лажица оцет
 • 100 гр сечкани лешници
 • 200 гр еурокрем

Состојки за фил:

 • 5 жолчки
 • 5 лажици шеќер
 • 2 кесички пудинг од ванила
 • 3 лажици густин
 • 1/2 маргарин
 • 750 мл млеко
 • 200 гр чоколадо
 • 5 лажици плазма

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед