Ќе заборавите на месо, компир и тестенини: Новиот омилен ручек

Ќе заборавите на месо, компир и тестенини: Новиот омилен ручек

Ако ви здодеа од вообичаените ручеци, кои секојдневно ги правиме, како месо, компир, тестенини…ви нудиме рецепт кој ќе ве освои. Брзо и лесно се прави и има супер вкус. Панирани моркови во мед, ова е се што ви треба и начинот на подготовката:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите