Намирници со кои најдобро ќе го скротите гладот

Намирници со кои најдобро ќе го скротите гладот

Кога ќе ве фати глад или едноставно немате време за оброк, некаде во кујна би требало да имате некоја намирница со која ќе го скротите гладот.

Но наместо да посегнувате по пекарски производи или чоколадо, следниот пат размислете и навреме снабдете се со некои од овие квалитетни намирници со кои ќе го скротите вашиот апетит, барем на кратко, а ќе знаете дека нема да ја загрозите својата линија или диета.

Што е најдобро да издете во таков момент? Овошје? Зеленчук? Грицки? Да, да и да – но прашањето е – кои се најдобри и кои имаат најмалку калории?

1.    Портокал
2.     Јогурт
3.    Пуканки без масло
4.    Банана
5.    Бадеми
6.    Овесна каша
7.    Лубеница
8.    Грозје
9.    Сончоглед
10.    Зелена соја
11.    Кајсии
12.    Протеински плочки
13.    Свежо сирење
14.    Печиво од цели житарици
15.    Биено сирење
16.    Переци
17.    Овошно смути

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text