Домашна залиена пита (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Домашна залиена пита (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Јадење кое ќе ве освои, а се прави толку лесно…

Состојки:

 • 400 мл вода
 • 2 јајца
 • 80 мл масло
 • 1 лажичка сол
 • 1 лажичка шеќер
 • 1,5 лажичка квасец
 • 800 гр брашно
 • 300 гр сирење
 • 150 гр спанаќ
 • 300 мл млеко за прелив
 • 3 јајца за прелив
 • 150 гр маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт