КРЕМАВО, ВКУСНО, ГОТОВО ЗА СЕКУНДА: „Брз пудинг колач”

КРЕМАВО, ВКУСНО, ГОТОВО ЗА СЕКУНДА: „Брз пудинг колач”

 Со неколку состојки направете вкусен и евтин колач. По напорното работно време, со неколку намирници направете фантазија во кујната.

Состојки:

  • 1 л млеко
  • 1 пудинг од ванила
  • 1 пудинг од чоколада
  • ¼ маргарин
  • 12 лажици шеќер
  • 21 кекс
  • несквик

 

 

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text