Брза баклава без кори – можно е, вкусот фантастичен

Брза баклава без кори – можно е, вкусот фантастичен

Ако сакате баклава, тогаш ви нудиме брз и лесен десерт за баклава без кори која многу едноставно се прави.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 1 шолја брашно
  • 2 шолји шеќер
  • 1 шолја гриз
  • 1 шолја масло
  • 1 шолја млеко
  • 2 шолји мелени ореви
  • 500 мл вода
  • 2 шолји шеќер за прелив

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

 

singlepost_text