ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Не чека пресврт па нов ладен бран

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Не чека пресврт па нов ладен бран

Времето во Македонија во раните утрински часови значително облачно со слаб локален дожд, а во текот на денот ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер, кој во јужните делови повремено ќе се засилува.Температурата ќе се движи од 19 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер.

Температурата ќе достигне до 28 степени

Најтопло ќе биде во сабота, кога на повеќе места дневната температура ќе надмине 30 степени, а ќе дува и засилен западен ветер. Во почетокот на наредната недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено во вторник. Ќе дува и умерен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на дневната температура.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи