Само две лажички од ОВА додајте во утринското кафе, буквално „пржи“ килограми!

Само две лажички од ОВА додајте во утринското кафе, буквално „пржи“ килограми!

Отсега вашето кафе ќе биде повкусно, а ќе ослабнете многу брзо без гладување и ќе го забрзате метаболизмот.

Утринското кафе е ритуал без кој не можете да го замислите денот? Тогаш овој рецепт сигурно ќе сакате да го пробате. Се работи за додаток кој ќе го забрза вашиот метаболизам, вашето кафе ќе го направи повкусно и ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми.

Состојки (за повеќе денови):

  • 3/4 шолја девствено кокосово масло
  • 1/2 шолја мед
  • 1 лажица цимет
  • 1 лажица какао (по избор)

Начин на подготовка:

  1. Соединете ги сите состојки и мешајте додека сè убаво не се изедначи. Префрлете во чиста стаклена тегла.
  2. Наутро кога ќе го направите своето омилено кафе, додајте една до две лажици од смесата додека кафето се уште е топло. Мешајте околу пет секунди и препуштете се на уживање!
  3. Оваа мешавина е супер-здрава и фантастично ќе го подобри вашиот метаболизам, а со самото тоа ќе ви помогне и во губењето килограми… А вашето кафе ќе има сјаен вкус!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко