Нутриционистите советуваат: Забрзајте го метаболизмот и слабејте лесно – тајната е оваа

Нутриционистите советуваат: Забрзајте го метаболизмот и слабејте лесно – тајната е оваа

Ако сакате брзо да слабеете, да не ви се фаќа она што го јадете и да го забрзате метаболизмот, практикувајте ги овие совети. Се што треба ќе слушнете на видеото на Практична жена.Ова се неколку корисни совети и препораки за вас:

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса