„ЈАЈЦА НА ОБЛАК“: Нов тренд на подготовка на јајца го освои светот! (ВИДЕО)

„ЈАЈЦА НА ОБЛАК“: Нов тренд на подготовка на јајца го освои светот! (ВИДЕО)

Постојат многу начини за подготовка на јајца – од омлет, кајгана, јајца „на око“, варени итн, но новиот рецепт сигурно е и најинтересен.

Новиот тренд се нарекува „јајца на облак“, а за кратко го освои светот.

Рецептот за подготовка е многу едноставен.

Прво потребно е да ги издвоите жолчките и белките, потоа да ги разматите белките во цврст снег, па заедно со жолчките да ги испечете во рерна.

Погледнете во видеото како да направите вакви јајца:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство