За расположение, одбрана од воспаленија и многу здравје: Јадете го ова

За расположение, одбрана од воспаленија и многу здравје: Јадете го ова

Бразилските ореви се јаткасти плодови кои во мали количини се препорачливи да се јадат во текот на денот. Помагаат за проблеми со штитна жлезда, го подобруваат расположението, имаат витамини и минерали, и помагаат против воспаленија.Се е прикажано во видеото:

 

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

singlepost_text