Временска најава: Што не чека деновиве?

Временска најава: Што не чека деновиве?

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието со повремено засилен јужен ветер.Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 18 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен засилен јужен ветер.

Утринската температура ќе достигне до шест, а дневната ќе достигне до 26 степени.

До сабота времето ќе биде стабилно со умерен до засилен јужен ветер и со значителен пораст на дневната температура на воздухот. Доста топло се очекува да биде во јужните делови и вдолж Повардарието и температурата на повеќе места ќе достигне 30 степени.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text