ТИРАМИСУ РОЛАТ: Никогаш побрз десерт за целото семејство! (ВИДЕО)

ТИРАМИСУ РОЛАТ: Никогаш побрз десерт за целото семејство! (ВИДЕО)

Совршен вкус, кремаст и неодолив десерт, едноставно морате да го пробате!

Ја сакате фантастичната комбинација на пишкоти, маскарпоне и кафе во тирамису колач? Тогаш овој рецепт сигурно ќе ве воодушеви.

Состојки:

  • проѕирна фолија
  • бело кафе
  • пишкоти
  • маскарпоне сирење
  • шеќер во прав
  • жолчки
  • кафе
  • шлаг
  • трошки чоколадо

Деталите и инструкциите за начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО!

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава