Овој рецепт ретко кој ќе ви го даде: Пица-макарони

Овој рецепт ретко кој ќе ви го даде: Пица-макарони

Сите сакаме вкус на пица, и сите сакаме тестенини, а кога овие два вкуса ќе се спојат, ќе добиеме фантазија.Направете запечени пица макарони.

 

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа