Прочистете ја крвта со овој сируп од коприва

Прочистете ја крвта со овој сируп од коприва

Копривата значително го зајакнува имунитетот и влијае многу ефикасно во борбата против многу здравствени проблеми. Ова е идеален еликсир за чистење на крвта.

Копривата е билка позната по високото ниво на железо. Исто така, нејзината делотворност се покажала во борба против реуматски заболувања, па и артритис.

Значи нема многу мудрост во тоа на кој начин ќе ја користите оваа лековита билка, но постои начин на за подготовка на напивка која ќе биде и здрава и освежувачка.

Начин на подготовка:

  1. Згответе коприва со шеќер, потоа оставете да отстои. Додајте сок од лимон и мед. 
  2. Добиената течност процедете ја и држете ја на студено место.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко