Домашни крофни кои се топат во уста

Домашни крофни кои се топат во уста

Нема ништо повкусно од домашни крофни кои се топат во уста. Ви нудиме вкусен десерт.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 2 дл млеко
  • 1 дл вода
  • 1 дл масло
  • 1 коцка квасец
  • 3 лажици шеќер
  • 1 лажичка сол
  • 900 гр брашно

 

 

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text