Има ли спас од дождот? – Временска прогноза

Има ли спас од дождот? – Временска прогноза

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието ќе засилува.
Утринските температури ќе се движат од 6 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 10 до 22 степена.Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 11 и дневна до 18 степени.

Во среда претпладне на запад сè уште ќе има услови за локален дожд, а од четврток времето ќе биде стабилно со умерен јужен ветер и со значителен пораст на температурата.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?