КРАЛ ВО КУЈНАТА: Сочно пилешко, моцарела и пармезан – оваа тава е нов ХИТ

КРАЛ ВО КУЈНАТА: Сочно пилешко, моцарела и пармезан – оваа тава е нов ХИТ

Сочно пилешко месо убаво испржено во тава, зеленчук и зачини. Моцарела и пармезан, како и лимон, и шпагети како јагода на шлагот.
Ова е тава со богат вкус која е рај за љубителите на месо.
Совршена комбинација за која се е прикажано во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?