Правило 5-5-5: Се подготвува за 5 минути а за 5 дена топи 5 килограми

Правило 5-5-5: Се подготвува за 5 минути а за 5 дена топи 5 килограми

Најдобар пример за моќта на природата се крие во едноставниот напиток и правило 5-5-5, со кој во првите 5 дена можете да се ослободите од т.н. лажни килограми.Трите броја пет се однесуваат на брзината на подготовка од 5 минути, третманот трае 5 дена и максимални можни резултати, симнување 5 килограми. За се е одговорна една магична напивка.

Состојки:

  •  60 грама свеж магдонос
  •  1 лимон
  •  1 чаша вода

Подготовка:

  1. Магдоносот добро се мие, се става во блендер и се ситни. Се додава еден лимон и една чаша вода. Сето тоа добро се меша. Се пие секое утро штом ќе станете, пред јадење и пиење, пет дена без престан.
  2. После петтиот ден се прави пауза од 10 дена, и по желба се повторува постапката.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

 

 

 

 

singlepost_text