НЕВЕРОЈАТНО: Како да направите БУРЕК од шпагети! (ВИДЕО)

НЕВЕРОЈАТНО: Како да направите БУРЕК од шпагети! (ВИДЕО)

Не можете ни да замислите колку едноставно се подготвува овој специјалитет од шпагети.

Кога ќе ги пробате шпагетите на овој начин, класичниот метод ќе го заборавите!

Покрај тоа што имаат единствен вкус, бурек-шпагетите се подготвуваат многу едноставно.

Од намирници потребни ви се шпагети, јајца, маслиново масло, кашкавал, бибер и сол. Од зачини или прилози можете да додадете нешто по ваш избор.

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: