ТРАДИЦИОНАЛНА ТУРСКА ПИТА: Рози со вкус кој не се надминува со ништо

ТРАДИЦИОНАЛНА ТУРСКА ПИТА: Рози со вкус кој не се надминува со ништо

Направете совршена пита по оригинален турски рецепт. Не само што има одличен вкус, туку и добро изгледа, бидејќи обликот на роза е права уметност.

Состојки:

  • 3 јуфки
  • 1 лажица кисело млеко
  • 1 шолја млеко
  • 2 лажици масло
  • 200 гр сирење
  • магдонос
  • 1 жолчка
  • 2 лажици масло

 

 Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?