Рококо кремпита

Рококо кремпита

Подгответе неодолива Рококо кремпита по рецептот на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 300 гр бисквити
  • 1 л млеко
  • 4 жолчки
  • 1 лажица ванилин шеќер
  • 150 гр шеќер
  • 5 лажици брашно
  • 3 лажици густин
  • 500 мл слатка павлака
  • 100 гр чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?