СНИКЕРС ЧИЗКЕЈК: Колач кој го излуди интернетот, подгответе го и вие! (ВИДЕО)

СНИКЕРС ЧИЗКЕЈК: Колач кој го излуди интернетот, подгответе го и вие! (ВИДЕО)

Вкусот на чоколадо, кикирики и слатка павлака се топи во уста. Ќе го обожавате овој десерт!

Благо запечете обложени мелени бисквити со путер во тепсија на 180 степени.

Во посебен сад измешајте крем сирење со шеќер и слатка павлака.

Додајте брашно, малку сол, екстракт од ванила, јајца и матете додека смесата не се соедини.

Полијте смесата со растопено чоколадо, измешајте и додајте кикирики.

Прелијте го пандишпанот од мелени бисквити и наизменично додајте топено црно и бело чоколадо (како што е прикажано во видеото).

Украсете го колачот и запечете го.

Деталите за подготовка поглднете ги во видеото:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text