Здрави палачинки кои ќе ги јадете без грижа на совест!

Здрави палачинки кои ќе ги јадете без грижа на совест!

Ако сакате слатки, а внимавате на линијата, овие палачинки ќе ги обожавате, бидејќи можете да ги јадете без грижа на совест.

Состојки:

  • 1 зрела банана
  • 2 големи јајца

Начин на подготовка:

  1. Најпрво со помош на вилушка испасирајте ја бананата. Разматете ги јајцата, па соединете ги со овошјето. Секако, по желба може да додадете разни состојки како мед, цимет, мелени лешници, бадеми, кокос.
  2. На средна температура испечете палачинки од тестото кое сте го подготвиле, по минута од секоја страна.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)