ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Еве што не очекува

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Еве што не очекува

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер поизразен вдолж Повардарието.
Температурата ќе се движи од 15 до 27 степени.Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер.

Температурата ќе достигне до 24 степени.

Потоа следува период на променливо и нестабилно време, во попладневните часови со локален пороен дожд и грмежи. Во недела ќе се врати повремено силниот западен ветер и ќе биде и нестабилно на повеќе места, особено на северот и истокот од земјава. Пооблачно и ветровито со северен ветер ќе биде и во понеделник и вторник, кога под влијание на нов влажен бран врнежи од дожд се очекуваат во поголемиот дел од земјава. Позначително но не и подолготрајно спуштање на температурата се очекува од среда.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

singlepost_text