Со оваа билка буквално ќе изумрат ќелиите на ракот

Со оваа билка буквално ќе изумрат ќелиите на ракот

Горчливата диња припаѓа на семејството тропски и суптропски билки, а ја има во Азија и Африка. Позната е по плодот, кој се смета за еден од најгорчливите во светот, но она што е помалку познато е дека е еден од најпознатите.Многу е лековита, ги убива ќелиите на ракот, а тоа го покажале бројни истражувања.

Таа делува така што прави тие ќелии буквално да гладуваат, па да исчезнат.

Успешно лекува рак, болести на јетрата, дијабетес, а добра е и за борбата со ХИВ вирусот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

 

 

singlepost_text