Постои нешто слатко кое можете да го јадете колку сакате!

Постои нешто слатко кое можете да го јадете колку сакате!

На светот постои слатко, кое би можеле да го јадеме секој ден. Доколку помисливте на чоколадо и на вкусните млечни десерти не сте во право. Се работи за желе!

Редовното консумирање овошно желе, желе бонбони, џемови и мармалад со желе поволно влијае на здравјето.

Доколку консумирате мармалад и други намирници кои содржат желе во себе, знајте дека тие имаат позитивен ефект на состојбата на дигестивниот тракт и ја подобруваат работата на желудникот.

Освен тоа, мармаладот му помага на телото да се ослободи од штетните материи кои продираат од надворешната средина.

Исто така, мармаладот има уште една значајна предност – неговата калориска содржина е значително помала отколку на  чоколадото, така што е посигурен избор доколку сакате витка фигура.

Повеќе на Готви.мк:

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text