Еве што ќе ви се случи ако испиете мед и вода на празен стомак!

Еве што ќе ви се случи ако испиете мед и вода на празен стомак!

Веројатно веќе  знаете дека е корисно консумирањето мед, но знаете ли што се случува кога со медот ќе испиете и вода?

Ставете лажица мед во чаша млака вода и измешајте. Секое утро на празен стомак и тоа брзо (може и пред спиење).

ЗА ШТО ПОМАГА:

  • Го зајакнува имунитетот
  • Одличен е во борба против бронхитис
  • Го чисти организмот од бактерии и помага во борба против вируси
  • Помага кај проблеми со уринирањето
  • Помага во чистењето и „пеглањето“ на кожата

Повеќе рецепти на Готви.мк

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?